Blocul ACUM a prezentat lista candidaților în circumscripțiile uninominale. Unde candidează lidera PAS

Screenshot_16

Lista candidaților ACUM în circumscripțiile uninominale:

  1. Briceni – Vladimir Scutari, șeful organizației teritoriale Platforma DA, Briceni
  2. Ocnița – Remus Ciobanu, președintele organizației teritoriale Platforma DA Dondușeni
  3. Edineț – Dinu Plîngău, Președintele organizației de tineret Platforma DA
  4. Rîșcani – Tatiana Gamețchi, Președintele organizației teritoriale Platfoma DA, Rîșcani
  5. Glodeni – Rodica Nemerenco, jurnalist, Glodeni, societatea civilă
  6. Drochia – Svetlana Conea, Președintele organizației teritoriale Drochia, Platforma DA
  7. Soroca – Larisa Ungureanu, profesoară de geografie, președinta organizației teritoriale PAS Soroca
  8. Florești – Iurie Țap, deputat în Parlamentul Republicii Moldova
  9. Bălți – Elena Bordeianu, vicepreședintele organizației teritoriale Platforma DA, Bălți
  10. Bălți – Arina Spătaru, președintele organizației teritoriale Platfoma DA, Bălți
  11. Fălești – Vasile Tataru, profesor la liceu, societatea civilă
  12. Sîngerei – Oazu Nantoi, politolog, societatea civilă
  13. Rezina – Sergiu Cataranciuc, profesor universitar
  14. Telenești – Maria Ciobanu, deputat în parlamentul Republicii Moldova, vicepreședinte PLDM
  15. Călărași – Igor Munteanu, ex-ambasador, societatea civilă
  16. Ungheni – Octavian Țîcu, istoric, societatea civilă
  17. Nisporeni – Ion Terguță, vicepreședinte PLDM
  18. Orhei – Valeriu Munteanu, fost ministru
  19. Ivancea – Mariana Cușnir, jurist
  20. Strășeni – Igor Grosu, secretar General Partidul Acțiune și Solidaritate
  21. Criuleni – Lilian Carp, deputat în Parlamentul Republicii Moldova
  22. Ialoveni – Liviu Vovc, vicepreședinte Platforma DA
  23. Chișinău – Vasile Grădinaru, președintele organizației teritoriale PAS sectorul Botanica
  24. Chișinău – Grigore Colun, președintele organizației teritoriale Platforma DA, Botanica
  25. Chișinău – Inga Grigoriu, vicepreședinte Platformei DA
  26. Chișinău – Iurie Renița, ex-ambasador
  27. Chișinău – Vladimir Bolea, Președintele organizației teritoriale PAS Chișinău
  28. Chișinău – Alexandru Slusari, vicepreșdinte Platforma DA
  29. Chișinău – Verbițchi Ruslan, președintele organizației terotoriale Platforma DA, sectorul Rîșcani
  30. Chișinău – Dan Perciun, vicepreședintele Partidului Acțiune și Solidaritate
  31. Chișinău – Liliana Nicolaescu Onofrei, vicepreședintele Partidului Acțiune și Solidaritate
  32. Chișinău, Suburbii – Mihail Popșoi, Vicepreședintele Partidului Acțiune și Solidaritate
  33. Chișinău, Suburbii – Andrei Năstase, Președintele Partidului Platforma DA
  34. Anenii Noi – Gheorghe Balan, judecător, societatea civilă
  35. Căușeni –
  36. Ștefan Vodă – Andrei Dânga, om de afaceri, vicepreședinte al          organizației teritoriale Platforma DA Ștefan Vodă
  37. Răzeni – Petru Frunze, președintele organizației teritoriale PAS,
  38. Hîncești – Grigore Cobzac, deputat în parlamentul Republicii Moldova
  39. Hîncești – Chiril Moțpan, vicepreședinte Platforma DA
  40. Cimișlia – Domnica Manole, fost judecător, societatea civilă
  41. Leova –  Vladimir Putregai, primar
  42. Cantemir – Constantin Boișteanu, conferențiar universitar
  43. Cahul – Sergiu Tutovan, vicepreședinte al organizației teritorial Platforma DA, Cahul
  44. Taraclia –
  45. UTAG –
  46. UTAG –
  47. Transnistria, Comrat – Ion Iovcev, director de liceu
  48. Transnistria, Ceadîr-Lunga –
  49. Diaspora la est de RM –  Dorian Frăsâneanu, masterand
  50. Diaspora la vest de RM – Maia Sandu, președintele Partidului Acțiune și Solidaritate
  51. Diaspora SUA/Canada – Dumitru Alaiba, activist civic

You may also like

Comments are closed.

By